Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


Rok se s rokem sešel a Ventilky opět slavily

DSC 8016Víkend 13.–15. listopadu byl pro nás výjimečný – byl totiž narozeninový. V pátek jsme vyrazili do nedalekého Kalku, pryč z ruchu „velkoměsta“ a mimo signál všech českých mobilních operátorů, abychom se mohli naplno a nerušeně soustředit. Víkend se nesl ve znamení zrychlující se doby. A tak nás Luboš potěšil hned několika novými skladbami, které jsme se rozhodli během tohoto víkendu naučit a už v neděli večer je premiérově uvést na našem výročním koncertě.

Na relaxaci nám tentokrát příliš času nezbylo. Naštěstí s námi počasí soucítilo, a tak, když zrovna nesněžilo, alespoň pršelo. Díky tomu nás nemuselo tolik mrzet, že jsme byli po většinu času zalezlí ve zkušebně a museli pilně trénoval. Kromě tradičního repertoáru jsme ovšem našli čas oprášit i vánoční melodie. Takže se můžete těšit a dorazit na některý z našich adventních koncertů, a že je letos opravdu z čeho vybírat.

29. 11. 2015

  • 15 hod. – Rozsvícení vánočního stromu v Chomutově
  • 17 hod. – Adventní koncert ve Spořicích
  • 19 hod. – Adventní koncert v Hřebíkárně, Chomutov

17. 12. 2015

  • 17 hod. – Adventní koncert na Náměstí 1. máje v Chomutově
  • 19 hod. – Adventní koncert v kapličce na Jindřišské

20. 12. 2015

  • 15 hod. – Adventní koncert v Kostele sv. Václava, Kalek
  • 17 hod. – Adventní koncert v Kostele Nejsvětější Trojice, Místo

I přesto jsme si našli chvilku na skupinové focení, mimořádnou bojovku v přírodě, kterou pro nás připravil odborník na skupinové soutěže sborů a autor Písňovarské Sborympiády, Kuba Kacar, či tradiční večerní trachtace. Jednak mezi námi bylo pár oslavenců, včetně našeho guru Luboše, ale hlavně jsme se po dlouhé době sešli téměř v plném počtu a toho jsme, jak sami uznáte, museli pořádně využít.

DSC 8027 DSC 7922DSC 8061 DSC 8106DSC 8134DSC 8109

 

Nedělní podvečer jsme věnovali výročnímu koncertu

Ani v neděli nebylo počasí ideální, to nás ovšem neodradilo. Vrhli jsme se na nezbytné přípravy, nazdobili tablo našimi fotografiemi, nachystali velkoplošné promítání, aby se dostalo i na další fotky, které se na tablo nevešly a naposledy „projeli“ pečlivě sestavený repertoár. Pak už jen nezbytné kosmetické úpravy, abychom byli pěkní i na pohled, a šlo se na věc.

Zahájení proběhlo netradičně – nástupem nikoli za potlesku, nýbrž za zpěvu sympatické novinky „I will always bless the Lord“. Z uvedení prémiérových skladeb „Ubi caritas“, „Lux aurumque“ a „Voice dance“ jsme byli pořádně nervózní. A výsledek, vezmeme-li v úvahu pouhých pár hodin na jejich zvládnutí, nebyl vůbec špatný. Tematickou pozvánkou na nadcházející adventní koncerty byla moderní úprava tradičně vánoční „Silent night“, rovněž jedna ze skladeb víkendového rychlokurzu. Aby nebyl celý koncert tak vážný a abychom publikum pořádně rozpohybovali, přidali jsme také několik relativně nových světových vypalovaček – Stingovu klasiku „Every breath you take“, profláknutou „Dancing Queen“ od Abby či svahilsky zpívanou „Baba yetu“, která byla původně složená pro počítačovou hru Civilization IV. Závěr koncertu pak patřil zejména Lubošovým aranžím – „Lékořice“, „Starci na chmelu“ či „S Elánem o lásce“.

Celý koncert nemohl pochopitelně moderovat nikdo jiný než Dita. Shrnutí sborových novinek a zajímavostí uplynulého roku (koncerty, festivaly, svatby, narozená miminka či představení nových členů), podala jako vždy humorným a poutavým způsobem. A ačkoli si nám o víkendu postěžovala, že již neví, co má vlastně říkat, byla její příprava naprosto perfektní.

Odměnou těm, kteří i přes opravdu velmi nevlídné počasí dorazili, byl – kromě zajímavého koncertu – i výborný horký svařák, kterým se mohli posilnit před cestou domů. A tak všichni odcházeli rozehřátí a s úsměvem na tváři.

DSC 7974

DSC 8152