Ventilky logo

ventilky banner1
Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)


Ventilky Vám přejí krásné léto!

ventilky jarni soustredeni 2015Letošní školní rok možná nebyl ničím přelomovým, přesto nebude v žádném případě zapomenut. Užili jsme si věci nevídané… Zpívali jsme leteckým hrdinům, vítali podzim i jaro, několikrát oslavovali příchod Krista, zvládli jsme i několik opravdu náročných víkendových hudebních maratonů. Přivítali jsme také nové členy, a to nejen v řadách nás dospělých, ale i mezi těmi, kteří viděli svět úplně poprvé. Na svět jsme ovšem pomohli i dalšímu malému kulatému zrcátku věnovanému Vánocům.

ventilky cd jezulatkoToto tematické CD, jsme netematicky nahrávali již v listopadu a zvládli jsme to za úctyhodné čtyři hodiny – nebo možná i méně. Pojmenováno bylo příhodně, podle své stěžejní skladby, „Přišlo jsi k nám, Jezulátko“ a věnovali jsme ho obyvatelům a kapličce v Jindřišské.

Ale teď je už červen, a třebaže je to k neuvěření, na dveře nám neodbytně buší prázdniny. A co my? Nás čeká poslední společná akce sezóny – Harantovské slavnosti. Tento menší ale o to milejší renesanční festival se koná na hradě Pecka, jehož zakladatel musel údajně před samotnou stavbou hradu nejdříve zabít draka, který kopec hlídal. Musíte tedy uznat, že už samotná tajemná historie toho místa láká k navštívení.

Festival historického zpěvu zaměřený na období renesance a raného baroka, vzniklý se záměrem a snahou obnovit muzikantské tradice na hradě Pecka, které zde založil a rozšířil Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, ovšem není pouhou přehlídkou, je rovněž soutěžní. Vy, kdo nás znáte, si teď asi říkáte, že to není zrovna ten náš šálek kávy, ale kdo ví, třeba nás to nakonec strhne a budete od nás slýchat i takovéto kousky. Ať tak či onak, jedeme hlavně sbírat další cenné zkušenosti, protože kdo dobře počítá, ví, že se nám blíží další ročník Jirkovského Písňovaru, a to již 9. A věřte tomu, že to letos bude stát za to!

Takže nám držte palce, myslete na nás v dobrém a my Vám slibujeme, že po prázdninách o nás opět uslyšíte!